Turiştii care merg în această vară în Constanţa sau Mamaia vor plăti o nouă taxă: „Îi va responsabiliza, o vor plăti cu drag”
Turiştii care vor alege în această vară să-şi petreacă vacanţele în Constanţa sau în Mamaia, „perla” litoralului românesc, va trebui să plătească o nouă taxă, despre care George Măndilă, consilierul primarului Constanţei, Vergil Chiţac, spune că a fost introdusă la cererea patronatelor din industria hotelieră.