Europa va deveni independentă de gazul Rusiei în maximum 4 ani. Anunțul vine din partea CEO-ului ENGIE. Care este planul
Președintele și CEO-ul Engie România, Eric Stab, este de părere că Europa va deveni independentă de gazele rusești în următorii 2-3 ani. Acesta spune, totuși, că tranziţia înspre alte surse de energie va dura.