Bani pentru primării de investit în infrastructură. Structura noului plan strategic. Se dau milioane de euro
Primăriilor vor primi bani prin noul Plan Național Strategic (PNS) pe care îi vor putea folosi în infrastructură. S-au alocat 300 de milioane de euro care vor fi împărțiți în mai multe sensuri.