Cod rutier schimbat din temelii. Şoferii care calcă acceleraţia riscă să rămână şi fără carnet, şi fără maşină
Polițiștii vor putea confisca mașina șoferilor care depășesc cu mult limita de viteză. În ce condiții poți rămâne fără autoturism, liberalii pregătesc un cod rutier după model occidental.