Instituțiile publice sunt obligate să cumpere alimente românești de la producătorii locali în următorii 2 ani. Noua măsură a Guvernului pentru a reduce cheltuielile
Noi obligații pentru instituțiile publice! Guvernul a dat verdictul: spitalele, școlile, armata și alte instituții publice trebuie să cumpere alimente românești de la producătorii locali din „lanțul scurt de aprovizionare” în următorii 2 ani.