Romanii se pregatesc de criză! A crescut economisirea de bani în depozitele bancare deși dobânzile la bănci sunt extrem de scăzute, mult sub nivelul inflației!
Românii au început să pună bani deoparte pentru zile negre. Depozitele la termen constituite de populație la bănci au crescut în iulie, comparabil cu vara anului trecut